اطفال

 

بخش اطفال در طبقه اول بیمارستان حضرت  علی ابن ابیطالب(ع) واقع شده است. این بخش به کودکان بیمار از سن 1 ماهگی تا 15 سالگی خدمات مراقبتی و درمانی ارائه می کند.

بخش اطفال دارای یک اتاق معاینه مجزا است. در این اتاق اقدامات وصل سرم، خونگیری، سونداژ و... به دلیل رعایت حریم خصوصی بیمار و همچنین جلوگیری از ترس و اضطراب در کودکان  دیگر در این اتاق انجام می شود.

کارکنان بخش اطفال بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب(ع)  همه کارشناس پرستاری هستند و تبحر لازم در مراقبت از کودکان را دارا می باشند. در این بخش مراقبت از بیماران به صورت کیس متد بوده و پرستار هر بیمار مشخص است و ابتدای هر شیفت خود را به بیمار معرفی کرده و کلیه اقدامات درمانی و مراقبتی را برای بیمار خود انجام می دهد.

 

امکانات بخش:

بخش اطفال بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب(ع) دارای 35 تخت فعال شامل یک اتاق 6 تخته، 14 اتاق دو تخته و یک اتاق تک تخته است. اتاق های این بخش دارای سرویس بهداشتی، صندلی کنار تخت، تخت تاشو، تلویزیون و سیستم احضار پرستار هستند. همچنین یک اتاق بازی در این بخش فعال بود که در دوران کرونا فعلا جمع اوری شده که در صورت بهبود شرایط در آینده بازگشایی می شود.