بخش مراقبت های ویژه(ICU2)

 

بخش ICU2  بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان دارای 14 تخت فعال است که به بیماران بد حال استان کرمان ارائه خدمت می کند . این بخش تمامی موردهای داخلی و جراحی را تحت پوشش قرار می دهد.

 هر یونیت بخش مجهز به تجهیزات پزشکی شامل دستگاه های مانیتورینگ bed side، ونتیلاتور، پمپ انفوزیون، تخت الکتریکی، تشک مواج، دستگاه ساکشن و ترالی مخصوص دارودهی می باشد.

 چیدمان بخش به صورت nursing  است وبا توجه به سطح مراقبتی ( سطح 4 ) به ازای هر دو بیمار یک پرستار و به ازای هر شش بیمار یک کمک پرستار بر بالین بیمار حضور فعال دارند. پزشک متخصص بیهوشی به صورت مقیم حضور شبانه روزی در بخش دارد.

تقسیم کار نیروی پرستاری به صورت کیس متد( موردی ) انجام می شود و  مراقبت از بیماران مداوم و مستمر انجام می شود و تیم پرستاری آشنایی کامل  به تمامی مهارت های تخصصی پرستاری از بیمار بد حال را دارا  می باشند.

ساختار فیزیکی بخش به گونه ای طراحی شده است که ایستگاه پرستاری در مرکز بخش قرار دارد و پرسنل نظارت کامل بر یونیت بیماران  دارند

سایر تجهیزات بخش شامل دو عدد ترالی اورژانس ،الکتروشوک، الکتروکاردیوگرام، ونتیلاتور سیار جهت انتقال بیمار به واحد های پاراکلینیک، یک دستگاه مانیتور سانترال  در ایستگاه پرستاری، ساکشن پرتابل،نگاتوسکوپ، پلاسمافرز، دیالیز، سونوگرافی ، رادیولوژی سیار ویک  دستگاه Blood  Gas می باشد.