اورژانس

 

بخش اورژانس بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب(ع) ارائه کننده کلیه خدمات تشخیصی، درمانی و حیاتی به بیماران اورژانسی می باشد. این بخش در راستای سیاست های کلان مرکز مدیریت حوادث و اورژانس کشور ارائه دهنده خدمات پزشکی و پرستاری در کمترین زمان می باشد و علاوه بر پوشش جمعیت شهرستان رفسنجان به دیگر شهرهای همجوار نیز ارائه خدمت می نماید.

 

بخش اورژانس بیمارستان دارای واحدهای مجزا به شرح ذیل می باشد:

واحد تریاژ: در این واحد بیماران بر اساس شاخص ESI سطح بندی می شوند و بر اساس اولویت خدمات درمانی را دریافت می کنند.

واحد سرپایی(FAST TRACK): این واحد به صورت مجزا از واحد اورژانس جنرال قرارگرفته است و با حضور پزشک عمومی و داروخانه مجزا و همچنین با داشتن 12 تخت و دارا بودن نیروی پرستار جهت پوشش مراجعان و بیماران سرپایی و بخصوص بیماران سطح چهار و پنج به صورت 24 ساعته خدمت رسانی می نماید و اقداماتی مانند سرم تراپی، پانسمان زخم، تزریقات، سنداژ، نوار قلب در این قسمت صورت می گیرد. همچنین در این واحد با راه اندازی کلینیک تخصصی با حضور پزشک متخصص ارتوپدی و قلب جوابگوی بیماران سرپایی و FOllOW UP بیماران اورژانس می باشد.

واحد تروما: این واحد با داشتن تخت های مجزا و دو اتاق عمل، بیماران مصدوم و ترومایی را پوشش داده و تمامی خدماتی اورژانسی و تخصصی در این قسمت صورت می گیرد.

واحد اورژانس اطفال: با داشتن هشت تخت و یک تخت CPR  جداگانه بیماران گروه سنی اطفال را پوشش داده و محیطی امن و مجزا برای بیماران اطفال فراهم نموده است.

واحد جنرال1: با داشتن دو اتاق ایزوله و 16 تخت فعال پاسخگوی بیماران و مراجعان می باشد.

واحد جنرال 2: به صورت مجزا با داشتن امکانات جداگانه با 17 تخت، بیماران تحت نظر بیش از  شش ساعت خدمت رسانی نموده و ادامه ویزیت و اقدامات تخصصی و فوق تخصصی در آن واحد انجام می شود.

 

اتاق CPR: این اتاق دارای سه تخت فعال با امکانات و تجهیزات کامل است که پاسخگوی بیماران بدحال و سطح یک و بخصوص بیماران نیارمند به احیای قلبی ریوی می باشد.

واحد رادیولوژی: این واحد به صورت مجزا پوشش دهنده بیماران بستری در بخش اورژانس بیمارستان می باشد.